Kulturalny wypad do stolicy

30 listopada 2016 roku uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu do stolicy była prawie pięciogodzinna wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzięki interaktywnemu zwiedzaniu gimnazjaliści poznali historię i fascynującą kulturą narodu żydowskiego. Wzięli też udział w warsztatach pod hasłem:       

,,O językach żydowskich: jidysz i hebrajskim”.  Dużym zainteresowaniem cieszyło się samodzielne zwiedzanie części ekspozycji, podczas którego uczniowie oraz nauczyciele, tworząc kilkuosobowe grupy, rozwiązywali zadania związane z tematem warsztatów.

Kolejnym punktem wyjazdu do Warszawy była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki połączona ze zwiedzaniem wystawy TEXTIFOOD stworzonej z okazji Expo Milan 2015, której hasło przewodnie brzmiało ,,Wyżywić Planetę. Europa dla Życia”. Sukienka z włókien rybiego kolagenu lub z materiału uzyskanego w procesie produkcji piwa to tylko niektóre oryginalne eksponaty zgromadzone na tej wystawie.

Ostatni punkt wyjazdu to warszawski Teatr Buffo i wystawiany od 1991 roku kultowy już musical METRO. Opowieść o młodzieńczych ideałach, władzy pieniądza, a przede wszystkim o romantycznej, choć nieszczęśliwej, miłości Anki i Janusza przypadła do gustu kolejnemu pokoleniu.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń gimnazjaliści, tuż przed północą wrócili do Łosic.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Hryniewicz, p. Anna Iliasiuk i p. Marta Kujko.