Szkoła

Gimnazjum Nr 2 w Łosicach powołano w 1999r.  Szkoła mieści się w dwupiętrowym budynku. W 2003r. oddano do użytku nowy budynek szkolny. Gimnazjum kierowane jest obecnie  przez dyrektora mgr Jacka Izdebskiego. Rada Pedagogiczna liczy 22 nauczycieli, którzy dbają o wszechstronny rozwój i wychowanie 180 uczniów w 8 oddziałach. Szkoła posiada 11 sal lekcyjnych, pełnowymiarową salę gimnastyczną i boiska szkolne. Na terenie znajduje się także siłownia, pracownia komputerowa z dostępem do Internetu oraz centrum multimedialne. Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt audiowizualny. W październiku 2004 nasze gimnazjum otrzymało Certyfikat „Szkoła z klasą”. Hasłem przewodnim wspólnej pracy nauczycieli i uczniów były słowa: „Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego” (Mahatma Gandhi). Dnia 13 października 2005 r. miało miejsce uroczyste nadanie szkole imienia Jana Pawła II, wtedy też poświęcono sztandar ufundowany przez Radę Rodziców i społeczność lokalną. Nauczyciele oraz uczniowie dbają o indywidualny charakter szkoły związany z jej imieniem. Świadczą o nim:

- motto szkoły:„Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”

- tablica pamiątkowa a na niej słowa: „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali”

- sztandar szkoły z wizerunkiem Ojca Świętego

- pomnik z popiersiem Jana Pawła II umiejscowiony na dziedzińcu szkoły

- dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II, ogłoszony został świętem Szkoły

Gimnazjum jest wysoko cenione przez władze gminy, władze oświatowe, środowisko lokalne; spełnia oczekiwania rodziców i uczniów.