14 listopada 2016 r. klasy II naszego gimnazjum odbyły wycieczkę do Siedlec

  • Głównym punktem programu był spektakl teatralny „Antygona” Sofoklesa w wykonaniu aktorów Teatru ES z Siedlec. Uczniowie mieli możliwość świadomego obcowania ze sztuką, w której bohaterowie stali przed skomplikowanymi wyborami. Na własne oczy przekonali się, że „Antygona” to historia ciągle aktualna. Spektakl na pewno skłonił wielu widzów do refleksji nad życiem, zachowaniem, bezkompromisowym podejściem do rzeczywistości. Rozbudził myślenie i emocje, które uczą wartościowania i odróżniania dobra  od zła.
  • Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty wypieku pizzy w  restauracji – Brofaktura. Tu uczniowie mieli możliwość poznania historii i  technologii wytwarzania tego dania , które pochodzi  z Włoch. Pod okiem profesjonalnego kucharza Huberta  6-cio osobowe grupy uczniów przyrządzały swoja pizzę, którą  później degustowały. Także panie opiekunki miały możliwość przyrządzenia własnej pizzy. Uczta była wspaniała, na talerzach  nie zostało nic.
  • Na zakończenie naszego pobytu w Siedlcach odbyliśmy wędrówkę szlakiem Jana PawłaII . Przypomnieliśmy wizytę papieża w tym mieści e. Uczniowie zwiedzili Kościół Katedralny, w którym  modlił się ojciec święty  10 czerwca 1999 roku. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia miejsca, w którym odbyły się uroczystości z udziałem ojca świętego. Na Błoniach Siedleckich można dzisiaj zobaczyć krzyż, który upamiętnia to zdarzenie.

 Opiekunowie – M. Oleksiuk, M. Stelmach. J. Kałabun