Święto Niepodległości

Dnia 10.XI. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystość rozpoczął nauczyciel historii – p. J. Grad wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz krótką przemową. Chórek szkolny zaintonował hymn państwowy.

Następnie młodzież klas I, pod kierunkiem p.A. Iliasiuk, p. E. Steckiej

oraz p. J. Grada,  zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt.

„Ta, co nie zginęła”

Wszyscy uczniowie ten dzień uczcili strojem galowym oraz biało-czerwonymi kotylionami, zapalono białe i czerwone znicze.

Na apelu gratulowano p. P. Stachowiczowi  – nauczycielowi muzyki oraz uczennicom  – J. Ostojskiej, K. Kruk, N, Zaniuk, E. Pieńkowskiej, D. Suprun zajęcia I miejsca w IV Powiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych.

Młodzież  gimnazjum włączyła się także w obchody Święta Niepodległości w naszym mieście – reprezentacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła we Mszy św. w intencji Ojczyzny.